Vacature

GEZOCHT: Hoofd Programma Vechtclub

Deze vacature is inmiddels vervuld. 

Vechtclub is er voor creatieve ondernemers, in de breedste zin van het woord. Van mensen met een beginnend idee tot veteranen in het vak. We faciliteren ruimte waar mensen, ideeën, creativiteit en ondernemerschap zich kunnen ontplooien verdeeld over drie bijzondere locaties in Utrecht: Vechtclub XL, Vechtclub Keiland en Beton-T. Twee broedplaatsen en een experimenteel stadsplein waar we bouwen aan een voedingsbodem voor kruisbestuiving, inspiratie en experiment. Daarnaast maken wij ons sterk voor een bloeiende creatieve sector in Utrecht door inhoudelijk te organiseren, agenderen, pionieren en programmeren. Zo helpen we mensen idee voor idee vorm te geven aan de toekomst, zichzelf te ontplooien en de stad een beetje leuker te maken.

Functieomschrijving
Als Hoofd Programma ben je verantwoordelijk voor ons programma, van het bedenken en ontwikkelen tot en met de uitvoering. Met je verdiepende programmering richt je je enerzijds op de professionalisering van Vechtclub-ondernemers, en anderzijds op het uitbouwen van de verbinding met de rest van de stad (en daarbuiten). In nauwe samenwerking met de directeur geef je mede vorm aan de toekomstvisie van de Vechtclub. Je houdt je bezig met het ontwikkelen & in goede banen leiden van uiteenlopende programma’s. Voorbeelden hiervan: de evenementenreeks Het Parcours, waarin je je samen met huurders onderdompelt in verschillende workshops, tot aan verdiepende talks over ondernemerschap, het programma op Beton-T en de makersmarkt Winterwinkelen. Daarnaast ben jij nauw betrokken bij en aanspreekpunt voor samenwerkingen met externe partijen.

Je geeft leiding aan en wordt ondersteund door een medewerker programma. Onze stichting heeft een eigen bestuur, en als hoofd programma leg je aan hen verantwoordelijkheid af over het inhoudelijke programma en de bijbehorende financiën.

Onze programmering bestaat uit de volgende drie pijlers:

 • Community: gericht op community-vorming en professionalisering.
 • Ondernemen: workshops en bijeenkomsten gericht op het helpen groeien en professionaliseren van de ervaren tot de nog-niet-begonnen creatieve ondernemers van Utrecht (en daarbuiten).
 • Inspireren en ontspannen: om bezoekers te trekken en ze kennis te laten maken met Vechtclub en haar huurders, veelal in samenwerking met culturele partners uit de stad en de wijk.

Wie we zoeken

 • Je hebt affiniteit met de doelstellingen van de Vechtclub
 • Je hebt tenminste HBO werk- en denkniveau
 • Je hebt ervaring in fondsenwerving
 • Je hebt een breed netwerk in de culturele en/of Utrechtse sector
 • Je bent op de hoogte van kansen in de culturele sector
 • Je hebt sterke netwerkvaardigheden
 • Je kan zowel zelfstandig koers bepalen als werken in teamverband

Wat we bieden

 • Ongeveer 12 uur per week – uitbreiding is mogelijk wanneer externe financiering is verkregen
 • Een maandelijkse vergoeding van €1500,- ex btw, op freelance-basis
 • Ruimte om je talenten in te zetten en te ontplooien
 • Veel vrijheid om de visie en koers te bepalen van de programmering
 • Een fantastisch team
 • Een bruisende werkplek in een creatieve omgeving

Hebben we je aandacht?

Top! Stuur ons je sollicitatiebrief en CV of overtuig ons met een andere creatieve inzending. Je kunt je sollicitatie t/m 22 oktober 2023 mailen naar roswita@vechtclub.nl. Uiterlijk 26 oktober hoor je of je wordt uitgenodigd voor de eerste gespreksronde die plaatsvindt op di 31 oktober 2023. Een mogelijk tweede gesprek vindt plaats op ma 6 november 2023

Vragen of op zoek naar meer informatie? Dan kun je terecht bij Eva Maasen via eva@vechtclub.nl.